שיעורי רכיבה על סוסים בנתניה

ישנם מקצועות ספורטיביים "שכיחים" שהרבה מאוד ילדים וילדות, נערים ונערות, בוחרים להירשם לחוגים וללמוד. מדובר על מקצועות הכדור, אתלטיקה, התעמלות ועוד. מעטים מהם יכולים להעניק את התחושה המיוחדת שיוצרים שיעורי רכיבה על סוסים. 

שיעורי רכיבה על סוסים מעניקים לתלמידים ולתלמידות חוויה ייחודית ויוצאת דופן, הן בגלל המהות שלהם אך גם בגלל היבטים נוספים. הרכיבה כשלעצמה היא דבר יוצא דופן ומיוחד, מאוד שונה בנוסף הפעילות הגופנית, הספורטיבית, הסטנדרטית, אך זה הרבה מעבר לכך. 

שיעורי רכיבה על סוסים בנתניה

השיעורים אומנם מיועדים למי שרוצה לרכב, אך על התלמידים ללמוד כיצד להתייחס לסוס עליהם הם רוכבים. הוא צריך להיות החבר הכי טוב שלהם ועל כן, הם ילמדו גם כיצד להתייחס אליו, איך לטפל בו, איך להתמודד עם מצוקות שונות שעלולות להתגלות בו ועוד. לכן חוג רכיבה על סוסים, הוא הרבה מעבר לשיעורים רגילים של פעילות ספורטיבית כזו או אחרת. 

לפני שנציג מספר נקודות שקשורות לשיעורים, חשוב לציין, רכיבה על סוסים בנתניה, מתבצעים בחוות הפקאן. הם ניתנים על ידי מדריכים מקצועיים, תוך התאמה לגיל התלמיד או התלמידה וכן לרמתם המקצועית. 

מה היתרונות של רכיבה על סוסים

היתרון הראשון של שיעורי רכיבה על סוסים, היא היכולת ללמוד כיצד לעבוד עם הסוס, כיצד לטפל בו בשטח, כיצד לגרום לו להקשיב לנו כאשר אנחנו נדרשים לבצע פעולות כאלה ואחרות, על מנת שנוכל לרכב עליו בצורה בטוחה בכל מקום בו נמצאים. 

היתרון השני, כאשר מדובר על רכיבה על סוסים, השיעורים מתבצעים בתנאים שונים, הם מאפשרים לתלמידים ולתלמידות להבין כיצד לרכב באופן מקצועי, איכותי, בטוח, וכיצד לרכב בסיטואציות שונות. 

היתרון השלישי לשיעורים ערך נוסף בכל מה קשור לאחריות והבנה כיצד לנהוג עם חיות בכלל, כיצד לטפל בהם, איך להתנהל מולם. זה חשוב בפרט אצל צעירים וצעירות, מאחר וזה נותן להם כלים ייחודים ורגישות כיצד לעבוד עם חיות מסוגים שונים. זה יקל עליהם להתנהל מולם ולחיות בסביבתם.

היתרון הרביעי, השיעורים, חוג הרכיבה על סוסים והלמידה באופן כללי, מספקים כלי מאוד רחב לפיתוח ביטחון עצמי, אחריות, עצמאות, דברים שלא בהכרח ניתן לקבל דרך חוגים אחרים, בפרט כשמדובר על תחום בו הרוכב נמצא לבדו עם הסוס ואיננו שייך לקבוצה. 

היתרון החמישי, בסופו של דבר מדובר בהנאה. הרכיבה גורמת הנאה גדולה לתלמידים ומאפשרת להם לצלול עמוק אל תוך התחום הזה ולהתעסק בו במשך זמן רב. 

כמה זמן לוקח ללמוד רכיבה על סוסים

התשובה לשאלה זו משתנה ואינה קבועה. הרי מי שיש לו יכולת למידה מהירה, ביטחון עצמי והוא מסתדר נהדר עם סוסים, לא יתקשה ללמוד כיצד לרכב תוך זמן קצר. לעומת זאת, לאחרים זה עלול לקחת זמן רב יותר. 

התשובה גם תלויה בשאלה לאיזו רמה רוצים להגיע. האם רוצים להגיע לרמה מקצועית, רמה של חובבים, איפה רוצים לרכב וכיצד רוצים לעשות את זה. בעיקרון תהליך הלמידה אמור להיערך מספר שבועות, אך שוב, זה תלוי ברמה אליה רוצים להגיע. 

חשוב להדגיש כאן, אפשר גם לקחת שיעור רכיבה במסגרת יום כיף משפחתי או יום גיבוש בעסק. כמובן שזה סוג אחר של שיעור, הרבה פחות קפדני ורחב, ויתעסק בלימוד רכיבה ברמה הבסיסית שלה. 

כמה עולה שיעור רכיבה על סוסים בנתניה

כל חוות סוסים קובעת את המחירון שלה בצורה שונה. זה תלוי באיכות החווה, איכות המרצים והניסיון שעומד לרשותם, התנאים במקום ועוד. עלות שיעור רכיבה בחוות סוסים לרוב היא 150 שקל, אך זה יכול להשתנות כאמור על פי הדרישות של החווה. 

תראו בעצמכם

איפה שיעורי הרכיבה מתקיימים

שיעורי רכיבה על סוסים בנתניה, מתקיימים בחוות הפקאן בבורגתה, ברחוב הגפן 40. בתנאים שמתאימים לכך, וכן מחוץ לחווה בתנאי שטח שונים. 

ההיגיון שעומד מאחורי השימוש הן בחווה והן בשטח הוא, לאפשר לתלמידים ולתלמידות ללמוד לרכב בתנאים פשוטים, נוחים ובטוחים, תנאים שהסוסים מכירים היטב, על מנת לא להקשות על הרוכבים חסרי הניסיון. מצד שני, בשלב מאוחר יותר, הם יצאו לשטח על מנת לרכב בתנאים משתנים, תנאים שונים ממה שהם מכירים. שם הם ילמדו כיצד להתמודד עם סוסים בתנאים שזרים להם ובמקרים רבים גם לסוס שלהם עצמו. 

חשוב לומר, שיעורי רכיבה על סוסים בנתניה נערכים בהשגחה של מדריכים מקצועיים ומנוסים. הם ידעו להסביר כיצד לעלות על הסוס, איך לשבת עליו, כיצד לגרום לו לזוז לאט ומהר, כיצד להרגיע אותו, ועוד. אלו דברים חיוניים בכל שלבי הרכיבה, בכל התנאים. אי אפשר ללמוד רכיבה על סוסים, מבלי ללמוד את כל השלבים הנ"ל. 

עוד נקודה שחשוב מאוד לציין, גם כשרוכבים בחווה וגם כשרוכבים בשטח, חשוב לשים לב לא רק מה אומר המדריך אלא גם כיצד מתנהג הסוס, צריך ללמוד אותו, על מנת שלא להקשות עליו. כך יהיה קל יותר להסתדר איתו וכמובן לרכב עליו בצורה בטוחה ונוחה. 

למה משתלם ללמוד רכיבה בחוות סוסים בנתניה

חוות סוסים פקאן מציעה הן את התנאים הטובים ביותר לתלמידים ולתלמידות והן את התנאים הטובים ביותר לסוסים. במקום אפשר למצוא תנאים מרווחים, נקיים ומסודרים אשר מיועדים לסוסים מגזעים וגילאים שונים, והן את כל מה שנדרש בשביל ללמוד רכיבה בצורה איכותית, מקצועית, ברמה הגבוהה ביותר שיש. 

אנחנו מזמינים אתכם להתרשם מחוות סוסים בנתניה מציעה מסלולי למידה שונים של רכיבה על סוסים, הן בחווה עצמה והן בשטח, וחוויה מובטחת לכל מי שמצטרף. 

קבעו רכיבה על סוסים בחוות הפקאן

גלרייה

Table of Contents

צרו קשר

דילוג לתוכן